Pracownia Badań Prenatalnych

Oddział Ginekologii z Pododdziałem Ginekologii Onkologicznej
ul. Chałubińskiego 7
67-100 Nowa Sól
Dni i godziny przyjęć: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek, od 12.00 do 14.00
po uprzedniej rejestracji telefonicznej tel: 607 661 351
 
TELEFONY KONTAKTOWE:
Dyżurka Ordynatora Oddziału tel. 68 38 82 348
Dyżurka lekarska tel. 68 38 82 213
Dyżurka Położnych Oddziału Ginekologii tel. 68 38 82 217
Dyżurka Położnych Oddziału Patologii Ciąży tel. 68 38 82 172
Dyżurka Położnych Oddziału Położniczego tel. 68 38 82 218
Dyżurka Położnych Traktu Porodowego tel. 68 38 82 207
Szkoła Rodzenia tel. 68 38 82 207


« Wróć do strony głównej działu
Poradnia Położniczo-Ginekologiczna

ul. Chałubińskiego 1
67-100 Nowa Sól
tel: 68 35 61 836

ul. Szprotawska 21
67-120 Kożuchów
tel: 68 35 53 640

Poradnie działają w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia, wizyty należy umawiać telefonicznie pod numerem telefonu j.w. lub osobiście.

« Wróć do strony głównej działu

Rocznie na Oddziale Porodowym przyjmujemy około 1200 porodów.

Oddział Porodowy to odrębna część Oddziału posiadająca:
  • cztery indywidualne i komfortowe sale porodowe wyposażone w nowoczesne i wygodne łóżka porodowe sterowane pilotem do porodów w różnych pozycjach,
  • sprzęt ułatwiający poród drogami natury (liny, drabinki, piłki, worki Saco),
  • odrębną salę porodów rodzinnych z możliwością opieki douli,
  • aparaturę monitorującą - KTG, stół resuscytacji noworodka, pompy infuzyjne, pehametr, amnioskopy,
  • specjalistyczną salę do cięć cesarskich znajdującą się w sąsiedztwie porodówki (cięcia cesarskie wykonywane są w znieczuleniu ogólnym i zewnątrzoponowym),
  • wszystkie sale są klimatyzowane.
Istnieje możliwość pobrania krwi pępowinowej, współpracujemy z Bankiem Krwi.

U każdej kobiety ból porodowy jest inny. Istnieją różne możliwości złagodzenia bólu, oprócz naturalnych środków, takich jak muzykoterapia, aromaterapia, masaż czy okłady, w razie potrzeby proponujemy nowoczesne metody łagodzenia bólu porodowego np. zestawy Baby Care TENS do zmniejszania bólu porodowego czy Entonox (zwany potocznie gazem rozweselającym).

Przy wszystkich naszych narodzinach obecni są położna, lekarz (ginekolog-położnik) i pediatra (neonatolog).

Czasami konieczna jest interwencja lekarska, dlatego w obszarze sali porodowej znajduje się przystosowana do współczesnych standardów sala operacyjna oraz wszelki niezbędny sprzęt i wykwalifikowany personel.

Jeżeli dobro dziecka jest zagrożone, opiekę nad noworodkiem przejmuje neonatolog z Oddziału Noworodków i Wcześniaków. Oddział ten posiada również najwyższy III stopień referencyjności.

Robimy wszystko, aby stworzyć miłą i spokojną atmosferę. Do sal porodowych mają dostęp tylko niezbędne osoby. Wiemy, że zaufanie i bezpieczne środowisko jest najważniejszym warunkiem dobrego urodzenia. Opieką okołoporodową zajmują się wykwalifikowane i kompetentne położne.

Przyszłym mamom polecamy udział w zajęciach Szkoły Rodzenia, szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 68 38-82-207 w godzinach od 8 do 14. Położne: Mariola Olcha i Beata Aściukiewicz.« Wróć do strony głównej działu

Nasz Oddział dysponuje jedno lub dwu osobowymi pokojami z pełnym zapleczem sanitarnym i kącikiem do pielęgnacji noworodka. Ponadto w pokojach znajdują się łóżeczka najazdowe dla noworodków z pleksiglasu oraz fotele przystosowane do karmienia.

Na Oddziale noworodki przebywają z mamami w systemie rooming-in. Nad każdą mamą czuwa fachowy personel, który wspiera ją w zakresie pielęgnacji w połogu, pielęgnacji noworodka, ponadto pomaga, służy radą i wspiera w trudnych chwilach.

W pierwszych dniach po urodzeniu nawet doświadczone mamy mają wiele pytań dotyczących naturalnego karmienia. Nasze specjalnie przeszkolone w laktacji położne doradzą we wszystkich aspektach karmienia piersią i udzielą szczegółowych instrukcji.

Nad noworodkiem czuwa całodobowo zespół neonatologów, a bezpośrednie sąsiedztwo Oddziału Noworodków i Wcześniaków umożliwia kontakt każdej mamie, której dziecko wymaga intensywnego monitorowania i leczenia.
 
Fotograf

Za zgodą mamy personel wykona zdjęcie maluszka i wraz z imieniem umieścimy je w naszej galerii.
Przejdź do galerii naszych dzieci »
 

« Wróć do strony głównej działu

W zakresie Patologii Ciąży obejmujemy opieką kobiety w okresie ciąży, u których występują powikłania wymagające monitorowania i leczenia, które przekraczają możliwości opieki ambulatoryjnej.

Na Oddziale przygotowane są:
  • komfortowe dwu i trzy osobowe pokoje z pełnym zapleczem sanitarnym. Pacjentki mogą korzystać z kuchni wyposażonej m.in. w płytę elektryczną, kuchenkę mikrofalową, lodówkę, czajnik,
  • specjalistyczny gabinet zabiegowy,
  • całodobowy dostęp do własnej sali operacyjnej,
  • pracownię USG -aparat USG Toshiba IU 22. Badanie USG prenatalne pozwalające na wykrywanie wad rozwojowych płodu. Wykonują je lekarze posiadający certyfikaty. W razie wykrycia wady u płodu istnieje możliwość konsultacji w klinice w Poznaniu, jak również przygotowanie pacjentki do rozwiązania w innym ośrodku specjalistycznym, gdzie możliwa jest szybka i kompleksowa opieka nad chorym noworodkiem.
W terminie porodu każda pacjentka otrzymuje do wypełnienia plan porodu oraz ankietę, która daje możliwość wyboru znieczulenia okołoporodowego.


« Wróć do strony głównej działu